Szomorú a szívem

Szomorú a szívem, ahogy most a temetőt járom,

a lelkem tele van emlékekkel, gondolatokkal,

és eközben a szeretteim sírköveit látom.

 

Lágyan cirógat a napfény, amíg némán haladok,

érzelmek sokasága tör fel a szívem mélyéről,

és egy ideig biztosan szomorú maradok.

 

Amíg nézem a mécsesekben pislogó apró lángot,

elképzelem, milyen lenne, ha ők még élnének,

és együtt járhatnánk a szilveszteri táncot.

 

Szomorú a szívem, hisz lassan mind elmegyünk,

elbúcsúzunk sorban, ki hangosan, ki halkan,

és a végtelenben egyesül a szellemünk.

cemetery 6699586 1280

Mindenki a maga nevében ígérjen

Mindenki a maga nevében ígérjen és ne a máséban,

s ne mást küldjön el maga helyett cselekedni,

amíg meghúzódik hátul, az árnyékban!

 

Ha nem bír el valamivel, akkor maradjon csendben,

s ne becsmérelje azt, aki amúgy igen sokat tesz,

és ne forduljon a valósággal szemben!

 

Mindenki a maga nevében ígérjen, de azt is csínján,

jól gondolja meg, miket mond, s mire hajlandó,

és ne okoskodjon az erejének híján!

pexels photo 773675

A megemlékezés napjaiban

A megemlékezés napjaiban békésebbek az emberek,

ilyenkor a szeretteik emléke a lelkeikben ragyog,

és a sírokon van virág, s gyertya, rengeteg.

 

A megemlékezés napjaiban a könnyek patakja árad,

s eme patak lefelé csordogál a szomorú arcokon,

míg forrásuk, a bánat, végleg ki nem szárad.

cemetery 1758349 1280

A saját bőréből

A saját bőréből senki nem bújhat ki, nem is tudna,

és hiába is szeretne másikat a mostani helyett,

akkor sem kap, ha a mostanit nagyon unja.

 

A saját bőréből nem tud kivetkőzni az ember soha,

legyen bármilyen ügyes, vagy akár tehetséges,

az élete és a reményei így suhannak el tova.

free photo of fekete feher no szoke aggodo

Miért van az

Miért van az, hogy mást gondol és mást mond sok ember,

mást tesz, mint amit ígér, s másként is viselkedik,

kit lát a tükörben, mikor beköszönt a reggel?

 

Miért van az, hogy az alakoskodás oly természetes szokás,

a becstelenség pedig egyre gyakoribb, jellemzőbb,

és mi okból is van mindenkin ekkora nyomás?

 

Miért van az, hogy egy élhető világból rémálmot csináltak,

és az emberiség zömét korlátozzák, de mindenben,

miközben magukból egyesek istent csinálnak?

machine learning 5806811 1280

Hiába dúskál valaki a pénzben

Hiába dúskál valaki a pénzben, ha üres a lelke,

ha nem érdekli semmi más ezen a világon,

s csak a hatalom megszerzése a terve.

 

Hiába dúskál valaki a pénzben, ha irigy, kapzsi,

és eladná a szeretteit is bármikor, bárkinek,

s a szívébe csak a gonosz jár be lakni.

 

Hiába dúskál valaki a pénzben, őt is eléri a vég,

nem menekülhet a sorsa elől, ahogy senki,

és a bűnei miatt, a tüzes pokolban ég.

ai generated 8223420 1280

Színes falevelek borítják a tájat

Színes falevelek borítják a tájat, ragyog az őszi Nap,

csodálatosan kék az ég, a felhők pihennek,

és a békességből az élet ízelítőt kap.

 

Színes falevelek borítják a tájat, a szellő sem suhan,

varázslatos csend és nyugalom honol szerte,

hamarosan, este, minden álomba zuhan.

pexels photo 1640820

A szív akkor repes

A szív akkor repes, amikor igazán boldog az ember,

amikor a lelke békességgel és örömmel telített,

s ezt szeretné még átélni, nem is egyszer.

 

A szív akkor repes, amikor az igaz szeretetet átérzi,

és olyan érzelmek cirógatják, amikről álmodott,

s eme pillanatot igyekszik odaadással átélni.

pexels photo 1429395

Sokan nem akarják meglátni

Sokan nem akarják meglátni az igazságot, a valót,

inkább behunyják a szemüket és félrenéznek,

szívesebben hallgatnak meg egy csalót.

 

Sokan nem akarják meglátni azt, ami nyilvánvaló,

mivel az nagyon kellemetlen lehet a számukra,

és nekik a hazugság inkább elfogadható.

ai generated 8227799 1280

Nagyon fájó belátni

Nagyon fájó belátni, mennyire el tudunk kopni,

mennyivel kevesebbre vagyunk már képesek,

és milyen nehéz a keserűséget elnyomni.

 

Nagyon fájó belátni, hogy elszálltak a szép évek,

a testünk és a lelkünk túlságosan megfáradt,

miközben érezzük a gyorsan közelgő véget.

 

Nagyon fájó belátni, mivé váltunk az idők során,

mindenféle testi tünet kiütközik a bőrünkön,

és az elménk sem reagál kellőképpen korán.

 

Nagyon fájó belátni, hogyan múlik el az életünk,

miként telepszik le reánk a feledés homálya,

s a kérdés, vajon még meddig is élhetünk.

pexels photo 8172897