Megéri az élet

Megéri az élet azt a számtalan gondot és szenvedést,

a sok-sok fájdalmat, a rengeteg megpróbáltatást,

a meg nem értést, s a folyamatos megvetést?

 

Az álmaink és a vágyaink eltiprását, a hazugságokat,

a kihasználtságot, a szakadatlan terhelések sorát,

vajon levonjuk ebből egyszer a tanulságokat?

 

Miért olyan kevés a szeretet, s miért van a sok bánat,

olyan csodás is lehetne minden, ha azt akarnánk,

a jóság és a remény, kéz a kézben nem járhat?

 

Megéri az élet mindezt, megéri a végtelen küzdelem,

s leszedhetjük-e valaha a kitartásunk gyümölcsét,

vagy nekünk a kilátástalanság jut, szüntelen?

istockphoto 1243391323 612x612 1

Mindenkinek a saját fájdalma

Mindenkinek a saját fájdalma az, amit igazán átérez,

és amitől olyannyira kínzóan tud szenvedni,

a máséra csak udvariasságból rákérdez.

 

Ki-ki önnön gondját, baját és terheit cipeli magával,

legtöbbször az élete végéig küzd mindezzel,

s végül nem képes leszámolni a bajával.

 

Mindenkinek a saját fájdalma az igazi, hisz azt érzi,

s amíg a lelke szinte belerokkan mindebbe,

nem fog békében és nyugalomban élni.

359394324 689336939874471 7845658792920366985 n

Mikor a méz is keserű

Mikor a méz is keserű, akkor már nagy a baj,

semmi nem tetszik és szenved a lélek is,

s nem tud elülni a szívekben a zaj.

 

A testet is fájdalom gyötri, s igen sok a gond,

sikertelenség övezi a napok nagy részét,

a sors minderre még pezsgőt is bont.

 

Mikor a méz is keserű, jön egy kellemes nap,

ami felüdít, felfrissít és vidámabbá tesz,

s maga után szép emléket hagy.

girl 204327 1280

Akarunk-e eme világon élni

Akarunk-e eme világon élni, szenvedni és küzdeni,

megkérdezte tőlünk ezt bárki, születésünk előtt,

mielőtt minket erre a pokolra kívánt küldeni?

 

A hormonok játékai és a termékei vagyunk csupán,

a természetes ösztön eredményei, s a végtermék,

melyek kényszerből élnek, s bámulnak bután?

 

Kinek kell ez a világ, amelyből hiányzik a szeretet,

ahol nem létezik becsület, tisztesség és igazság,

s melyben nem kímélnek felnőttet, gyereket?

 

Akarunk-e eme világon élni, ahol nincsen remény,

ahol esélyünk a jóra a nullával egyenlő mindig,

és amelyben a lét maga is nehéz, s kemény?

baby 21998 1280

A korosztályok között

A korosztályok között nem lehet békesség soha,

s nem lesz megértés sem, az önfejűség miatt,

amíg eme viszályt be nem lepi az idő pora.

 

Minden ember azt hiszi, hogy tudja, mi az igaz,

s ettől a tudattól nem tágít, nem enged belőle,

ami végül nem történik meg, az a vigasz.

 

A korosztályok között a harc az idők végéig tart,

pedig nem kellene így lennie és értelmetlen,

sajna eddig minden józan gondolat elhalt.

scream 1819736 1280

Nem mindegy

Nem mindegy, hogy mire is tartjuk magunkat,

hogy mennyire ismerjük a belső énünket,

és mily módon oldjuk meg a bajunkat.

 

Bizony számít, miképpen tudunk jól harcolni,

hogyan állunk ki önmagunkért bárki ellen,

s miért is hagyjuk magunkat hajszolni.

 

Mennyire könnyedén hajtjuk a fejünket igába,

s adjuk fel a régóta dédelgetett álmainkat,

belekiáltva panaszainkat eme világba.

 

Nem mindegy, hogy reménytelen e az életünk,

vagy sikeres, teli a legmélyebb érzésekkel,

s az sem, alszunk, vagy végre ébredünk.

istockphoto 924717226 612x612 2

Az életünk elvész

Az életünk elvész a mindennapok nyomorában,

legszebb éveink kimúlnak mások kezében,

s az emlékünk ott végzi a pocsolyában.

 

A magunkra jutó idő bizony elenyésző, s kevés,

az energiánkat felemészti a munka, a terhek,

a számtalan gond, az ivás és az evés.

 

Az életünk elvész, mielőtt még élhettünk volna,

s ha ki tudnánk bújni ebből az ördögi körből,

talán minden valami szebbről szólna.

puddle 2861809 1280

Mindenkinek vannak gondjai

Mindenkinek vannak gondjai, amik felőrlik a lelket,

kisebbek, nagyobbak, fájdalmasak és kínzóak,

s miattuk az ember nyugalmat nem lelhet.

 

Nincs igazán olyan, hogy teljesen felhőtlen pillanat,

és tökéletes békesség sem létezik, s nem is fog,

minden álom semmivé válhat egy perc alatt.

 

Mindenkinek vannak gondjai, amik elkísérik végig,

amelyektől nem tud megszabadulni talán soha,

s melyek miatt a szív folyamatosan „vérzik”.

guy 2617866 1280

Egymást kézen fogva

Egymást kézen fogva, könnyebb mindent túlélni,

elviselni a mindennapok terheit, ezt a világot,

s a félelmeken, a fájdalmakon túllépni.

 

Könnyebb megbirkózni a gondokkal, csalódással,

a veszteségek sorával, az igen nehéz sorssal,

és szembesülni a színtiszta valósággal.

 

Tisztább szívvel lehet szeretni, s őszintének lenni,

vidámabban megélni az élet számtalan percét,

és egy sikeresebb, boldogabb sorsért tenni.

 

Egymást kézen fogva, sokkal bátrabb is az ember,

nyugodtabb, meggondoltabb és segítőkészebb,

s ilyetén talán, emberibbé válhat egyszer.

istockphoto 697524606 612x612 1

Fiatalon még

Fiatalon még minden szebb és sokkal másabb,

könnyebbnek tűnnek a terhek, a gondok,

s a lehetőségek köre sokkal tágabb.

 

Az egészség még alapvetően jó, az elme hasít,

a test strapabíróbb, sokkal kevésbé fárad,

s kevesebb mindaz, ami csak taszít.

 

Rózsaszín útjukat róják, az álmok és a vágyak,

a remény sokkalta erősebb, mint később,

s a sóhajok is ritkábban szállnak.

 

Az idősek jó szándékú tanácsai nem fontosak,

mesének, hihetetlennek tűnhetnek olykor,

s félvállról lehet venni a gondokat.

 

Fiatalon még elképzelhetetlen a későbbi bánat,

és nevetségesnek látszanak a problémák,

ám a valóság később jól arcul vághat.

fun 3443802 480