Mindennapi küzdelmek

Mindennapi küzdelmek színesítik az életünket,

és nem hagynak egy nyugodt percet sem,

így örömmel fogadjuk a végzetünket.

 

Nincs is jobb, mint gondokkal terheltnek lenni,

folyton küszködni valamivel és valamiért,

s önmagunkért meg semmit sem tenni.

 

A pihenésre semmi szükségünk, az értelmetlen,

halálig dolgozni és tanulni, na az már igen,

csak ezt bevallani bizony kényelmetlen.

 

Mindennapi küzdelmek simogatják a lelkünket,

s miután megfosztatunk minden reménytől,

az dobja csak fel igazán a kedvünket.

people 2326123 480

Annyi terhet kell cipelni

Annyi terhet kell cipelni mindenkinek, ki él,

és annyi gondot muszáj megoldani,

az illető bármennyire is fél.

 

Olyan sok nehézséggel szembesülhet bárki,

hihetetlen mennyi gyötrelem akadhat,

s így nehéz két lábon állni.

 

A meg nem értés mindennapos, s kegyetlen,

a valóság ridegebb, mint az elmélet,

és nem az a baj az egyetlen.

 

Annyi terhet kell cipelni, mi letör és sokkol,

mi annyira megvisel, szinte elpusztít,

s ez jár a fejekben sokszor.

sadness 3662611 480

Megannyi teher

Megannyi teher nehezíti a napokat, az éveket,

felemésztve rengeteg erőt és energiát,

s megrövidítve az emberi életet.

 

Eme teendő halom elvonja a figyelmet másról,

nem igen hagy lehetőséget elmélkedni,

s megfoszt társtól, vágytól, gyásztól.

 

Kiöli a lelkeket, s szinte élő holtakká változtat,

eltompít, megvisel, kiszolgáltatottá tesz,

és tehetetlenné, gyengévé kárhoztat.

 

Megannyi teher mérgezi és keseríti a perceket,

elmossa a szeretet lángját, a jót, a szépet,

s megfásít felnőttet, gyermeket.

man 513529 480

Mily terhet cipel egy lélek

Mily terhet cipel egy lélek, az fel nem fogható,

mindenkinek megvan a saját búja, keserve,

ami másokkal meg nem osztható.

 

Annyi fájdalmat kell kibírni és eltűrni sokszor,

s annyi elutasítással muszáj szembesülni,

amennyire az ember nem is gondol.

 

Öröm és vidámság nélkül kegyetlen ez az élet,

hihetetlenül nehéz megvédeni önmagunkat,

s ez a világ nem érdemel ilyen véget.

 

Nem érdemel, hiszen még él benne jó és szép,

szeretet, szerelem, ragaszkodás, vágyak,

s az ég lehet még felhőtlenül kék.

 

Mily terhet cipel egy lélek, talán ki nem derül,

s mégis meg kell próbálni úgy hozzáállni,

hogy a szív kerekedhessen felül.

sad 659422 480

Könnyebb a szemeket behunyni

Könnyebb a szemeket behunyni, mint látni a valót,

és könnyebb nem tudomást venni a gondokról,

mint elzavarni minden hazugot, s csalót.

 

Kényelmesebb mások kínján viccelődni, s tréfálni,

semmint megoldani mindenkinek a saját baját,

az elől persze nehéz csak úgy elsétálni.

 

Egyszerűbb félrenézni, amikor sokan szenvednek,

s nem meghallani a segítségkérést, a fohászt,

persze végül mindenkinek csengetnek.

 

Könnyebb a szemeket behunyni, s másra gondolni,

akarattal elhessegetni az igazságot, a veszélyt,

és nehezebb építeni, mint rombolni.

istockphoto 823718784 612x612 1

Csupa vidámság az élet

Csupa vidámság az élet, gondok, bajok és terhek,

minden napra akad baleset, rablás, gyilkolás,

s a házaikban gyakran időseket is vernek.

 

Egyre kevesebb a kapható élelem, az is túl drága,

visszatartják a cukrot, a lisztet és sok mást is,

zajlik a lelkekben a megkeseredett dráma.

 

Hihetetlen mértékben nőnek a rezsiárak, az égig,

ám ez még semmi, lesz ennél sokkal rosszabb,

és sokak életét sorscsapások kísérik végig.

 

Tervezett háborúk zajlanak, az infláció hatalmas,

méregtől hullanak az emberek nap, mint nap,

s ez a világ újabban igencsak szánalmas.

 

Bizony mennyi ok van az örömre és a nevetésre,

mindenfelé kacaj hallik, ölelkeznek a barátok,

s közben nem lesz elég hely a temetésre.

 

Csupa vidámság az élet és minden perc élmény,

szebb és jobb dolgokat álmodni sem lehetne,

a kérdés csak az, hogy ki nevet a végén.

laugh 4904364 480

Mindenkinél van rosszabb

Mindenkinél van rosszabb, jobb, gondokkal teli,

aki ugyanúgy szenved valamitől, mint bárki,

s aki a helyét ezen a világon nem is leli.

 

Kinek a fájdalma nagyobb, semmint azt elbírná,

minden perce kínokkal, szenvedéssel telített,

s lesüti a szemeit, mielőtt magát elsírná.

 

Aki tisztán látja mindazt, ami körülötte történik,

s fel nem foghatja, sokan miért nézik tétlenül,

a sok borzalmat, ami e világban örvénylik.

 

Mindenkinél van rosszabb, csúnyább, betegebb,

ám ama törekvésnél, a gonosz elpusztításánál,

sohasem lehet olyan cél, ami nemesebb.

woman 4721937 480

Az életben egy a biztos

Az életben egy a biztos, mégpedig a halál,

az elől senki nem bújhat el sohasem,

s ha el is bújik, akkor is reá talál.

 

A gazdagok úgy vágyják az időt nyújtani,

fizetnek bármennyit, csak élhessenek,

s mégis elpattannak az életük húrjai.

 

A szegényeknek sokszor megváltás lenne,

hisz annyi teherrel, gonddal küzdenek,

s csak a menekülést látják benne.

 

Az életben egy a biztos, hogy eljön a vég,

s megment minden rossztól, gonosztól,

ahogy elődeink megtapasztalták rég.

cemetery 4653166 480

Mikor már minden fáj

Mikor már minden fáj, szenved a lélek,

ez az élet nem érhet ilyen csúfos véget.

Megannyi probléma, gondok és terhek,

és a semmibe szálló dédelgetett tervek.

 

Lassan nem marad semmi, ami megéri,

ezért eljött az idő a valóságról mesélni.

Az azonban bizony nagyon is fog fájni,

és nem lehet csak a régi álmokkal hálni.

 

Mikor már minden fáj, kevés a remény,

hiszen a gonosz sajnos erős, s kemény.

Harcolni ellene szívvel, szerettel lehet,

mert tovább ez a sok rossz, nem mehet.

istockphoto 1335296845 170667a

Gyorsan telik az idő

Gyorsan telik az idő az ember feje fölött, túl gyorsan,

igen hamar megöregszik, ha fiatalon meg nem hal,

s mindent, mit szeretet, elveszít szépen, sorban.

 

Elveszíti az egészségét, s az elméje homályossá válik,

fájnak az ízületei, ropognak a csontjai, fáradékony,

és egész nap a régi szép időkre, korokra vágyik.

 

Sokféle gond gyötri, melyeket egyre rosszabbul visel,

az emlékei a régmúltból élesek, a jelen nem számít,

és sokszor nem tudja miről beszélgetett, s kivel.

 

A bőre ráncossá válik és nem lát túl a szobája ajtaján,

sétálni is alig bír már, a cipekedés halál a számára,

semmi nem olyan ízű, vagy illatú, mint hajdanán.

 

Rokonai és ismerősei egyre fogytak az élet viharában,

a szívét bánat emészti, a lelke nagyon sérülékeny,

s túl sok a drága gyógyszer, a szokásos italában.

 

A családját imádja, reszkető kezei a fotóikat szorítják,

s lehet, nem tudta legtöbbször kifejezni a szeretetét,

ám miközben mereng, könnyei az arcát borítják.

 

Gyorsan telik az idő, s a falon lévő óra utoljára kattan,

mindez még eljut a tudatáig, míg leperegnek percei,

könnyes szemeit pedig lehunyja szépen, lassan.

istockphoto 1279527265 612x612 1