Igen nagy bajok vannak eme világgal

Igen nagy bajok vannak eme világgal, sötét és komor,

meg nem választott hóhérok gyilkolnak szerte,

a remény, s az igazság is, mankóra szorul.

 

Büntetik a jót, a szépet, a logikát, az értelmet, a hitet,

ugyanakkor ünneplik a hazugságot és a bűnt,

a szegényeknek pedig alig juttatnak vizet.

 

Elveszik a szabadságot, rabságra, szolgaságra ítélnek,

kiirtják az emberiség zömét, s a józanságot is,

sem felnőttet, sem gyereket nem kímélnek.

 

Megosztják az embereket és egymás ellen fordítanak,

hamis híreket, nem létező dolgokat mutatnak,

s a médiáik, főképp hazugságot ordítanak.

 

A szeretet, a család, s az összetartozás bűnnek számít,

az érzelmek sokasága nem megengedett többé,

a háttér aljas propagandája, bármit is állít.

 

Igen nagy bajok vannak eme világgal, mely kegyetlen,

a sötétség nem kíméli a fényt és az éltető erőt,

a gonosznak, nem ez a kártyája az egyetlen.

death 6054627 1280

Senki ne vállalja fel a mások terhét

Senki ne vállalja fel a mások terhét, ha van sajátja elég,

van mivel küszködnie, s van mitől szenvednie,

és eme küzdelem alatt, a lelke is megég.

 

Szörnyű nehéz cipelni mindazt, amit a sors reánk mért,

mindenki érzi önmagán, mennyire fáj mindez,

és sokszor mégsem sikerül elérni a célt.

 

Senki ne vállalja fel a mások terhét, mert nincs értelme,

nagy eséllyel elbukik, mivel nem tud bírni vele,

és végül beigazolódik, az összes félelme.

ai generated 8528119 1280

Miért is ragaszkodunk annyira

Miért is ragaszkodunk annyira, eme csodás életünkhöz,

mely számtalan gondot és fájdalmat okoz nekünk,

s egyre csak közelebb visz a végzetünkhöz?

 

Hogyan vagyunk képesek elfogadni az elnyomás terhét,

a kizsákmányoltságot, a semmibe vételt, a lenézést,

s miért hajtjuk végre, a sötétség gaz tervét?

 

Miképpen tudhatnak egymás ellen fordítani bennünket,

könnyedén megosztani, akaratunktól megfosztani,

s véglegesen uralni a testünket, lelkünket?

 

A szeretteink védelme nem a legfontosabb a számunkra,

az ő érdekük, a biztonságuk, egészségük megóvása,

szeretnénk kéretlen terheket a vállunkra?

 

Miért is ragaszkodunk annyira ahhoz, hogy vezessenek,

mások mondják meg, mit is tehetünk, s érezhetünk,

vágynánk, hogy egy tömegsírba temessenek?

pink rose 4210669 1280

Az élet folyamán sok az akadály

Az élet folyamán sok az akadály, túl sok a teher,

s az emberek nem tudnak figyelni mindenre,

hisz az energiájuk, sokszor a padlón hever.

 

Minden perc egy újabb kihívás, egy másik gond,

bármikor jöhet váratlan fordulat, betegség,

és néha nehezen kerül fel az i-re a pont.

 

Az élet folyamán sok az akadály, sok a tragédia,

rengeteg a veszteség, a zűrzavar és a káosz,

s mindezek ellen, nincs biztos stratégia.

istockphoto 1049512696 612x612 1

Az igazi szeretet átsegíthet nehéz időkön

Az igazi szeretet átsegíthet nehéz időkön és gondokon,

a fénye beragyoghatja a koromsötét, viharos eget,

s az ereje könnyíthet a fájó, tragikus sorsokon.

 

Az igazi szeretet átsegíthet nehéz időkön, bajok esetén,

szorosan átölelhet a legkeményebb időszakokban,

és túljuttathat az élet problémáinak nehezén.

family 8577387 1280

Kinek ne lennének komoly gondjai

Kinek ne lennének komoly gondjai, fájdalma, s bánata,

szerelmi csalódásai, kudarca önnön vágyai terén,

és ki az, akinek mindez biza nem ártana?

 

Kinek ne lennének komoly gondjai, tragédiája, végzete,

csalódásai, félelmei, s nehezen beteljesülő álmai,

és mikor érhet vajon véget ez a rémmese?

ai generated 8227799 1280

Az élethez nagy kitartás szükséges

Az élethez nagy kitartás szükséges, bizony nem kevés,

biz rengeteg a gond és a megoldandó probléma,

hisz az élet nem csupán ivás, meg evés.

 

Az élethez nagy kitartás szükséges, de még mennyire,

az ember hiába hoz az erején felül is áldozatokat,

sokszor mégsem marad végül semmije.

ai generated 8649805 1280

Van mindenkinek elég problémája

Van mindenkinek elég problémája, akad belőle bőven,

s persze mindig könnyebb mások életét kritizálni,

miközben a magunkét védelmezzük bőszen.

 

Van mindenkinek elég problémája, több, mint kellene,

a megoldásuk azonban nagy kitartást igényelhet,

s ilyenkor mutatkozik meg, az ember jelleme.

fantasy 4057707 1280

Elszállt ez az év is

Elszállt ez az év is, elfújta a zord idők hideg szele,

a sors nem igazán kegyeskedett biz senkivel,

s az emberek szíve aggódással volt tele.

 

Mindenki érezte a saját gondját és a saját terheit,

önnön problémáját, s a reá háruló nyomást,

amelyek gyakorta lenullázták a terveit.

 

Nagyon sokaknak kellett megküzdeni az életben,

megvívni a csatáikat, magáért a létezésükért,

s ez mély nyomot hagyott a lelkekben.

 

Persze akadtak vidámabb napok, s boldog percek,

szeretettel teli időszakok, örömteli ölelések,

amelyekben az emberek békére leltek.

 

Ezekből azonban kevés volt, s olyan nagy a hiány,

annyira megfogyatkozott maga az értelem is,

s túlteng a világban a hitvány, a silány.

 

Elszállt ez az év is és sok jót a következő sem ígér,

a remény az, amely nélkül oly nehéz küzdeni,

s mely jó esetben, akár a halálig kísér.

sylvester 6897648 640

Mindenki küzd

Mindenki küzd a saját életével, a saját sorsával,

a mindennapi terhekkel, a nehézségekkel,

és sokszor nem bír önnön gondjával.

 

Folyamatos a harc az idővel, a nehéz percekkel,

az elvárásokkal, a túlzott követelményekkel,

és a szinte megvalósíthatatlan tervekkel.

 

Mindenki küzd a munkahelyén és az iskolában,

betegként a kórházban, küzd a lelki sebeivel,

s többet van másutt, mint az otthonában.

istockphoto 1352919035 612x612 1