Kemény időket élünk

Kemény időket élünk, s rosszabbak jönnek,

miközben a világ tűzben ég, vérben úszik,

millióknak a szemébe szöknek könnyek.

 

Nem pihennek a történéseket irányító erők,

és bármit megtesznek a céljaik eléréséért,

hisz tudják, végül is ők lesznek a nyerők.

 

Rakéták és lövedékek szállnak a céljaik felé,

végzetesen beszennyezve földet, s levegőt,

az emberiség már nem sok jónak néz elé.

 

Folyamatos a hitegetés, hazudozás, félelem,

a rettegtetés, az elbutítás, a javak elvétele,

s mindezt az átlagember tűrni kénytelen.

 

Kénytelen, hiszen kiállni magáért képtelen,

és hiába húzza meg magát, hiába is remél,

a közelgő sötét jövője nem lesz vértelen.

 

Kemény időket élünk, amíg nem ébredünk,

és ha nem fogunk végre össze magunkért,

egy csettintésre megszűnhet az életünk.

image 1773760010511 compressed

A mélységesen elbutított elmék világa

A mélységesen elbutított elmék világa, ím megérkezett,

a sötétség leple igen gyorsan és hatékonyan terjed,

ám a gonosz bizony, még így sem elégedett.

 

Számára az idő nagyon fontos, eredményt akar, hamar,

nem bírja kivárni a természetes folyamatok végét,

és az, hogy még van élet, a számára fanyar.

 

A mélységesen elbutított elmék világa, az maga a halál,

ahonnan nincs visszaút és nincs esélye a jövőnek,

a remény ott nem mást, csak sírokat talál.

cemetery 348952 1280