Mi az öröm

Mi az öröm az öregedésben és az elkopásban,

az egyre több fájdalomban, a kínokban,

s a közelgő utolsó felvonásban?

 

Mi a jó abban, ha ráncossá válik a feszes bőr,

ha a szem nem lát el az utca túloldaláig,

s ha mindenhol kinő a sötét szőr?

 

Mennyire tetszik, mikor eltorzul a csinos test,

az izmok elveszítik a régi feszességüket,

s az egykori aktivitás mára rest?

 

Hogyan hat, mikor a vonzerőnek végleg vége,

és a szépség, mi egykor fennen ragyogott,

elbujdokol a nem létező bús fenébe?

 

Mennyire szörnyű az, amikor eltávozik az ész,

egyre jobban leszáll a sötétség homálya,

s állandóan remeg mind a két kéz?

 

Minő lélekölő, mikor az emberen kiüt a ragya,

nem kívánatos domborzatok tűnnek elő,

s egyre gyorsabban hullik ki a haja?

 

Mi az öröm egykori önmagunk elvesztésében,

az emlékeink megkopásában véglegesen,

s a megmaradó semmi teljességében?

woman 71735 480