Aki burokban él

Aki burokban él, nem látja meg a Nap fényét,

ahogyan nem érzi a szellő cirógatását sem,

s így biztonságban hiszi önmaga lényét.

 

Nem hatja meg senkinek a fájdalma, bánata,

s nem fogja fel a valóságot, sem az igazat,

neki elég a hazug, csodás élet látszata.

 

Aki burokban él, úgy hiszi, mindentől védett,

és nem foglalkozik mással, csak magával,

észre sem veszi, a lelke üres, kiégett.

image 1778765659487 compressed 1